Menü Kapat

Lazer Cerrahisinde Tecrübe

Lazer cerrahisinde tecrübe

Lazer cerrahisinde tecrübe, deneyim, bilgi birikimi olmayan kişiler ile yapılan operasyonların dezavantajları nedir?

Lazer cerrahisinde tecrübe en önemli unsur. Diode lazerler, dokuda minimal nekroz ve hasarlar oluşturarak son derece güvenli ve konforlu tedavi sağlayıcı cihazlardır. Bununla birlikte kullanıma bağlı olarak özellikle tecrübesiz kişilerin elinde tehlikeli bir cihaza dönüşebilir.

Hemoroid ve fistül cerrahisinde, korunması gereken ön önemli alanlardan biri sfinkterlerdir. Sfinkter hasarı, hastada geri dönüşü olmayan kötü bir sürece neden olabilir.

Lazerli anal cerrahi tecrübe gerektirir

Lazerli hemoroid ameliyatı ya da diğer ameliyatlar, lazer kullanımı esnasında son derece dikkat gerektirir. Tecrübesiz kullanıcıların elinde (yanlış lazer ünitesi kullanımı da dahil olmak üzere) hekimin yanlış yönlendirilmesi sonucu, sfinkterlere fazla enerji yüklemesi yapıldığında bu bölge hasarlanır. Hasarlanan sfinter hasarının da maalesef geri dönüşü olmayabilir. Hastanın ilerleyen dönemdeki yaşamını olumsuz yönde etkilemesi mümkün olur.

Hekimlerimizin lazerli cerrahide seçecekleri ekibin tecrübesine dikkat etmeleri önemle tavsiye edilir. Proctolazer olarak, tecrübemizle hekimlerimizin yanında olmaktan gurur duyarız. Lazerli cerrahi yöntemini uygulayarak başarılı sonuçlar elde eden hekimlerimizin konuyla ilgili olumlu yazıları bizleri de memnun etmektedir.

Genel Cerrahi Uzmanı, Op. Dr. Alp Oran’ın sayfasından alıntı:

Lazer cerrahi hemoroid tedavisinde etkili midir?

Proktoloji lazerleri ile yapılan hemoroid ameliyatları, hasta açısından son derece konforlu operasyonlardır. Bu yöntemde hastanın iyileşme süresi, ameliyat sırasında ve sonrasında komplikasyon oluşma riski çok düşüktür ve hastanın gündelik yaşama uyumu son derece hızlıdır. Son dönemde, proktoloji lazerleri ile yapılan hemoroid ameliyatlarından çok başarılı ve yüz güldürücü sonuçlar aldığımızı belirtmeliyiz. Bununla birlikte, belirtmekte yarar var ki, her hekimin tedaviye bakışı ve hastayı değerlendirmesi farklı olabilir. Lazer ile cerrahiyi uygulamak istemeyen hekimlerimiz de vardır.

Proktoloji alanında lazer cerrahi diğer yöntemlere göre daha avantajlı mıdır?

Lazer cerrahi, uygulayan hekime göre değişiklikler göstermekle birlikte, benim uyguladığım yöntemler içinde, hem hasta hem hekim açısından son derece avantajlı bir yöntemdir. En büyük avantajı, ameliyatın çok kısa sürede tamamlanmasıdır. Hafif sedatif anesteziyle yapılması, hasta açısından da son derece güvenli bir ameliyat olmasını sağlamaktadır.

Proktoloji lazeriyle yaptığımız operasyonlarda nüks oranı göz ardı edilecek kadar küçük bir orandadır. Binlerce hasta üzerinde uyguladığımız yöntemden hastalarımızın da (geçmişteki uygulamalara nazaran) daha memnun olduklarını gözlemliyoruz. Bu tedavi yöntemini duyan diğer hastalarımızın da tedavi olmaktaki çekincelerinin azaldığını, ameliyat korkusunu attıklarını görebiliyoruz.

Proctolazer olarak, hekimlerimizin yanında olmaktan gururluyuz. Sahip olduğumuz tüm bilgi birikimimizi ve tecrübemizi paylaşmaktan onur duyarız.

http://www.dr-alporan.com/hemoroid-nedir-lazer-cerrahi/

Proctoloji Lazerinde Tecrübe