Menü Kapat

Proktoloji lazerinde fiyat ne kadar önemlidir?

Proktoloji lazerinde fiyat

Proktoloji lazerinde fiyat ne kadar önemlidir? (Enerji ünitesi ya da makine fiyatı)

Proktoloji lazerinde fiyat ne kadar önemlidir? Lazer cerrahisinde kullanılan makine yani enerji ünitesinin fiyatı, lazer cerrahi sisteminin ana belirleyici unsuru değildir. Pazara bakıldığında, çok değişik markalar ve ürünlerin bulunduğu gözlenir. Proctolazer olarak kullandığımız; 1470 Nm Velas Diode lazer, multidisipliner bir cihazdır. Sadece Genel Cerrahide, Proktolojide değil, Kdc, Thorax, Kbb, Beyin cerrahi ,Gastro, Hepatobilier Cerrahi vb. alanlarında da kullanım imkanı sağlar.

Lazerli cerrahi ünitelerindeki farklı fiyatlandırma seçenekleri kullanıcının kafasında soru işaretleri bırakabilir. Ancak belirtmek gerekir ki, kullanılacak cihazın-ünitenin fiyatından çok daha önemli unsur, makineyi kullanacak kişinin bilgisi, tecrübesi ve hakimiyetidir.

Elbette bunun yanında makinanın özellikleri, üretim yeri gibi unsurlar fiyata etki eden parametrelerdir. Sadece fiyat değil, kullanılacak makinanın performansı da göz önünde bulundurulmalı, kullanılacak sarf malzemesinin temininde sıkıntılar olup olmadığı, teknik servis desteği, eğitim desteği gibi bilgiler gözden geçirilmelidir.

Proktoloji lazerinde tecrübe