Menü Kapat

Proktolojide tecrübe

proctolazer (proktoloji)

Proktolojide tecrübe ne kadar önemlidir?

Proktolojide tecrübe. Türkiye’de ilk proktoloji lazer uygulamaları, Proctolazer firmasının kurucusu; Aşkın İşbaşaran tarafından başlatılmıştır. Tıp alanında bilindiği üzere: “hastalık yoktur, hasta vardır” ilkesine göre, her hastanın durumu, hastaya özeldir. Aşkın İşbaşaran, 3500’den fazla ‘sadece proctology’ tecrübesi ile operasyon anında pratik yaklaşımlar ve çözümler ile hastaya ve hekime en uygun tedavi yöntemini sunmayı ilke edinmiştir.

Unutulmamalıdır ki, operasyonlar makine tarafından değil, insanlar tarafından yapılır. İnsanlarda değerli olan ise; bilgi birikimi ve tecrübedir.

Proktolojide tecrübe, anal cerrahi lazerleri ile proktoloji ameliyatları

Anal cerrahi lazerleri ile yapılan hemoroid, anal fistül, ve benzeri proktoloji ameliyatları, hasta açısından son derece konforludur. Hastanın iyileşme süresi çok kısadır. Ameliyat sırasında ve sonrasında komplikasyon oluşma riski çok düşüktür. Hastanın normal yaşama uyumu son derece çabuktur. Proktoloji lazerleri ile yapılan hemoroid ameliyatlarından doktorlarımız çok başarılı ve yüz güldürücü sonuçlar aldıklarını belirtmektedirler.

Lazerli cerrahi, diğer yöntemlere göre daha avantajlıdır.

Lazer cerrahi, uygulayan hekime göre değişiklikler göstermekle birlikte, uygulamayı tecrübe eden hekimler son derece memnun olduklarını ifade etmektedirler. En büyük avantajı, ameliyatın çok kısa sürede tamamlanmasıdır. Hafif uyutucu anesteziyle yapılması, hasta açısından da son derece güvenlidir

Proktoloji lazeriyle yapılan ameliyatlarda nüks oranı diğer operasyonlara göre çok daha iyi orandadır. Binlerce hasta üzerinde uygulanan yöntemden hastalar da memnun olduklarını ifade etmektedirler.

Lazer cerrahi ile bölge dağlama yöntemiyle mi tedavi ediliyor?

Dağlamak çok farklı bir uygulamadır. Lazer cerrahinin de dağlama olduğunu söyleyenler var ki bu çok yanlıştır. Lazer, doku üzerinde minimal bir etkiyle çalışır ve mikron düzeyinde enerjiyle doku üzerinde peksi oluşumunu sağlayarak tedaviye destek olur. Dağlama yöntemi (koterizasyon) daha geniş bir bölgeyi etki alanına alacağından, çevre dokulara da sıçrayabilen yapıya sahiptir.

Anal bölgede koter uygulaması tavsiye edilmez. Sonuçları hasta açısından kötü olabilir. Bu alanda özellikle anal cerrahiye uygun proktoloji lazerlerinin kullanılması tavsiye edilir.